fbpx
×
Strona główna O wystawie Aktualności Galeria Media Edukacja Współpraca Cennik Kontakt English
☰ menu

Biogramy

Piotr Fronczewski

Wybitny aktor i pedagog, jeden z najwybitniejszych polskich artystów. Ma na swoim koncie ponad 120 ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Występował na deskach najważniejszych polskich teatrów dramatycznych – Narodowego, Ateneum, Współczesnego i Studio tworząc niezapomniane kreacje. Jego charakterystyczny głos dał życie wielu słuchowiskom i piosenkom. Piotr Fronczewski jest narratorem wystawy „Śladami Jezusa”.

Ojciec Narcyz Klimas OFM

Naukowiec, archiwista, wykładowca, ekspert w temacie historii Bożego Grobu i antycznej historii Kościoła. Od 30 lat służy w Kustodii Ziemi Świętej w Jerozolimie, pełniąc funkcję wicedyrektora Archiwum Kustodii oraz wykładając na Studium Biblicum Franciscanum. Ojciec Klimas jest opiekunem merytorycznym wystawy „Śladami Jezusa”, a jego książka „Autentyczność Bożego Grobu I – X w.” była podstawą do stworzenia scenariusza wystawy.

Krzysztof Noworyta

Teatrolog, podróżnik, pomysłodawca i jeden z producentów wystawy „Śladami Jezusa”. Specjalizuje się w tworzeniu narracji dla filmów, wystaw i projektów interaktywnych. Autor dwóch części filmu animowanego „Niezwyciężeni”, współautor m.in. wystaw stałych Muzeum Historii Polski i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Przeszedł samotnie i pieszo jako pielgrzym Hiszpanię, Włochy, Izrael, Liban i Meksyk odwiedzając chrześcijańskie sanktuaria i miejsca kultu.