fbpx

Program
towarzyszący

Edukacja

Serdecznie zapraszamy szkoły, grupy zorganizowane i rodziny zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy o historii śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz Jerozolimy w roku 33 n.e. Nasi edukatorzy przygotowali materiały edukacyjne, do wydrukowania i wzięcia ze sobą oraz do wykorzystania podczas lekcji katechetycznych, w gronie rodziny, na spotkaniach uniwersytetów trzeciego wieku lub wspólnot.

Rezerwacje dla grup zorganizowanych (szkoły, grupy pielgrzymkowe, uniwersytety trzeciego wieku, inne grupy od 10 osób): rezerwacje@sladamijezusa.pl, tel. +48 577 131 440

Wydarzenia

cykl spotkań i wykładów „Ślady” ​

„Śladami Jezusa” to coś znacznie więcej niż wystawa multimedialna. To rodząca się wokół projektu społeczność oraz źródło inspiracji. Pielgrzymka do Jerozolimy nie kończy się wraz z powrotem do domu. Ona dopiero tam będzie przynosiła owoce. Dlatego, od kwietnia do czerwca organizujemy cykliczne spotkania wieczorne poruszające tematy od kultury przez historię po religię. Zależy nam na tym, żeby przestrzenie wystawowe stały się platformą do wymiany doświadczeń, wiedzy, opinii i poglądów. Niech wystawa stanie się pretekstem do spotkań i rozmów!

Wolontariat

Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i zespół Tengent (odpowiedzialny m.in. za takie projekty jak Legendy Polskie Allegro, pawilony Polski na EXPO w Szanghaju i Mediolanie, Miasto Ruin, Niezwyciężeni) współtworzą Program wolontariacki PEREGRINI.

Aby poszerzać misję multimedialnej wystawy „Śladami Jezusa” – jaką jest mówienie w sposób współczesny i innowacyjny o tajemnicy wiary w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, w ramach programu PEREGRINI grupa 60 wolontariuszy podejmie wyzwanie współtworzenia pierwszej w Polsce multimedialnej opowieści o źródłach chrześcijaństwa.

Kontakt: Joanna Kulesza, rezerwacje@sladamijezusa.pl,
tel. +48 577 131 440

Formularz do rejestracji: kliknij tutaj

Program PEREGRINI oferuje wolontariuszom wiele korzyści:

– zaangażowanie w innowacyjne i nowoczesne działania na rzecz wiernych i Kościoła

– możliwość uczestnictwa w wyjątkowej akcji edukacyjnej, o której będą pisać największe media w Polsce

– szansa na odbycie stażu w dziale produkcji, promocji i organizacji eventów i imprez kulturalnych

Częstochowa

Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze

Parking obok Domu Pielgrzyma

ul. Oleńki 10/16.

Informacje i rezerwacje:
+48 577 131 440
+48 577 131 442
bilety@sladamijezusa.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Niedziela:
9:00 – 19:00

Kontakt (informacje i rezerwacje):

Menedżer wystawy i kontakt dla mediów:

Daria Jędras
+48 663 605 213

daria.jedras@tengent.studio

Social media:

Organizator:

Patroni honorowi:

EpiskopatPL-649x231

Partnerzy:

Patroni medialni:

fiat